OŚMOKLASISTO!

Jeśli już teraz wiesz, że stać Cię na więcej, że zwyczajna nauka nie rozwinie Twojego potencjału, może warto pomyśleć o szkole ponadpodstawowej, która oferuje klasę o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”?

 

CYBER.MIL Z KLASĄ – INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ

Zapewne jesteś uważnym obserwatorem i widzisz, że rozwój nowoczesnych technologii stał się celem współczesnego świata, który kładzie nacisk na kreatywność i niecodzienność. Jednak żeby zaistnieć za kilka lat jako dobry specjalista, działanie musisz podjąć już dziś. Jednym z takich rozwiązań, które może otworzyć przed Tobą drzwi do kariery w najszybciej rozwijających się branżach, jest nauka w naszym liceum, w klasie objętej „Programem CYBER.MIL z klasą”.

W czasie nauki oprócz informatyki na bardzo wysokim poziomie, będziesz uczył się również takich ciekawych przedmiotów jak: programowanie i algorytmika, robotyka, sieci komputerowe, systemy operacyjne, kryptografia, cyberbezpieczeństwo, zabezpieczenia sieciowe i teleinformatyczne. Wszystkie przedmioty specjalistyczne prowadzone są z wykorzystaniem specjalnie dedykowanej platformy edukacyjnej firmy CyberSkiller, która współpracuje z nami także przy doborze specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa – pracowników naukowych CyberSkiller oraz Katedry Cyberbezpieczeństwa Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie.

Sam dobrze wiesz, jak ważne są nowoczesne technologie i bezpieczeństwo. Edukacja w klasie „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” pozwoli Ci już dzisiaj nauczyć się obsługiwać przyszłe realia. Zdobędziesz wiedzę i kompetencje w dziedzinie współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

Nie tylko w szkole

„Program CYBER.MIL z klasą” to przede wszystkim innowacja. Dlatego jako uczeń będziesz uczestniczyć w praktycznych zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych oraz skorzystasz z możliwości obserwacji pracy w profesjonalnych jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej, różnych instytutach naukowych oraz firmach z branży cyberbezpieczeństwa.

Perspektywy na przyszłość

Nauka w CYBER.MIL z klasą to bilet wstępu do praktycznie każdej prestiżowej uczelni. Jeśli wybierzesz uczelnię wojskową lub cywilną będzie Ci dużo łatwiej przyswoić zagadnienia ujęte w programie studiów, ponieważ będziesz miał solidne fundamenty. To jakie studia wybierzesz jest jednak tylko i wyłącznie Twoją decyzją.

Tylko piętnaście szkół realizujących „Program CYBER.MIL z klasą” – w tym Liceum Ogólnokształcące Nr II im. Joachima Chreptowicza – zostało objętych bezpośrednim wsparciem Wojska Polskiego. Oprócz wsparcia finansowego do naszej dyspozycji pozostają fachowe i profesjonalne jednostki patronackie, które służą dodatkową pomocą. Koordynatorem realizacji projektu w wybranych 15 szkołach w całej Polsce jest Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej wspierane działaniami przez takie wyjątkowe instytucje jak: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Brzmi zachęcająco?

Żeby stać się uczniem klasy o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” musisz już dziś wykazać się przede wszystkim zdecydowaniem. Programem objętych jest tylko 15 szkół w całym kraju.

Od września bądź jednym z nielicznych, ponieważ maksymalnie 15 uczniów w danej klasie będzie miało możliwość uczenia się w tak elitarnym gronie.

Twoja przyszłość jest w Twoich rękach.

Zapraszamy!!!!!!!!

 

 

Oferta dla najlepszych

Liceum Ogólnokształcące Nr II im. Joachima Chreptowicza zostało zakwalifikowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej do 2. edycji „Programu CYBER.MIL z klasą”. Po raz kolejny spełniliśmy wysokie wymagania formalne dotyczące prowadzenia klas realizujących program z matematyki i informatyki lub matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym oraz uzyskaliśmy właściwą średnią wyników egzaminu maturalnego z matematyki.

Trzy lata specjalistycznej edukacji

Program „CYBER.MIL z klasą” zakłada, że przedmioty specjalistyczne prowadzone będą przez 3 pierwsze lata nauki. W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy kryptografii, historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych. Planowane są także zajęcia zdalne w formie e-learningu, wizyty studyjne w jednostkach MON, instytutach naukowych oraz firmach z branży cyberbezpieczeństwa.

Za koordynację i przebieg programu odpowiada Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – doświadczone już w prowadzeniu tego typu projektów edukacyjnych. Nadzór merytoryczny sprawować będzie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

Pokaźne wsparcie z budżetu

Ministerstwo Obrony Narodowej udziela szkołom wsparcia finansowego na realizację zadania. Dzięki temu zajęcia informatyki i przedmioty specjalistyczne prowadzone są w nowoczesnej pracowni informatycznej wyposażonej w: specjalistyczny sprzęt komputerowy, dedykowaną platformę edukacyjną, drukarki i skanery 3D, monitor interaktywny, urządzenia wielofunkcyjne.

Drzwi do kariery

Celem programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów na żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. To oznacza, że dla większości absolwentów udział w programie będzie wstępem do prestiżowych stanowisk w jednostkach podległych MON. Z pewnością wśród tegorocznych ósmoklasistów jest wielu takich, którzy interesują się mundurem, a jednocześnie ich pasją jest informatyka. To oferta dla Was idealna! A co, gdy nie masz sprecyzowanych planów albo boisz się, że nawet jeśli myślisz o wojsku za kilka lat możesz zmienić zdanie? Nie martw się, to tylko propozycja. Potraktuj ją jako kolejne drzwi, które otwierają się przed Tobą. Dzisiaj walka z zagrożeniem w cyberprzestrzeni to wyzwanie już nie przyszłości, a teraźniejszości; z kolei zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie w armii będzie wyłącznie rosnąć. Również na rynku cywilnym potrzebni są specjaliści w tej dziedzinie: przecież trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które działa w oparciu o system informatyczny i nie chce chronić wysiłku swoich pracowników czy danych klientów.

 

Regulamin rekrutacji dostępny będzie już wkrótce!
Obserwuj naszą stronę internetową i profile facebook !!!

 

Skip to content